Hakkımızda

 

USUI REIKI 17. (SON) IŞIK AŞAMA GRANDMASTER/TEACHER


Ekolündeki uzmanlığı, aldığı dereceler ve kendi geliştirdiği özel terapi teknikleri ile, Dünyadaki sayılı Reiki öğretmenlerinden biri olan Usui Reiki 17. Işık Aşama Grandmaster Teacher İsmail Bülbül 33 yıldır yaşadığı Almanya'dan sonra şimdi Türkiye'de bulunmaktadır. Kendisi Reiki'de 17. Işık aşamada (son aşamadır) ve dünya çapında bu aşamada olan 8 üstattan birisidir. Uzun araştırmaları sonucu, bir Uzak doğu felsefesi olarak algılanan Reiki'nin, Anadolu insanının oldukça aşina olduğu Sufizmle olan benzerliklerini keşfetmiş ve çalışmalarını bu yönde sürdürmüştür. Üstat, Avrupa'da da Reiki'yi Sufizm sentezli sunmasıyla ün kazanmıştır.

Ayrıca kendi geliştirdiği özel bir terapi sistemi "Bilinçaltı Kodlama Terapi (Unterbewusstsein Therapie) ile, özellikle psikolojik rahatsızlıklarda 4 seans gibi kısa bir sürede çok büyük gelişmeler kaydedildiği gözlenmiştir.

Ülkemizde şimdiye kadar Reiki'yi 4.aşamada olan Master'lardan duyduk ve onların aktardıklarıyla Reiki'yi kültür ve inancımıza uzak olan bir felsefe gibi tanıdık. Fakat Grandmaster Teacher İsmail Bülbül'ün Reiki hakkındaki derin bilgi ve deneyimi, ayrıca eğitimlerini ve terapilerini Sufizmle sentezleyerek sunması bu konuda bize yepyeni bir bakış açısı sunuyor.